Волейболистите на "Ботев" (Луковит) записаха категорична победа с 3:0 гейма (26:24, 25:20, 25:16) над Дунав (Русе) и вече могат да се похвалят с два успеха на сметката си в Суперлигата.

Двубоят в Луковит започна по-добре за гостите, които още от съблекалнята поведоха с 8:3. Верните фенове обаче бързо събудиха "Ботев" и момчетата на Петьо Драгиев изравниха още при 9:9, информира bgvolleyball. Дунав обаче продължи да стои добре в мача и отново дръпна с няколко точки, като на второто прекъсване водеше с 16:14. Домакините продължиха да вдигат оборотите и съумяха да влязат с добър аванс в разиграванията над 20-а точка, когато водеха с 23:20 и 24:21. Доброто представяне на русенци в гейма бе украсено с изравняване за 24:24, но все пак силите им не стигнаха за обрат.

Спечелената първа част даде повече самочувствие на "Ботев" и тимът от Луковит набързо затвори следващите два гейма в своя полза, поздравявайки се с изразителната победа.