Черноморец (Одеса) по късметлийски начин успя да грабне победата над Динамо (Загреб) с 2:1 в група "В" на Лига Европа. Домакините постигнаха пълен обрат в резултата и запазиха шансове за класиране в елиминациите на турнира. Динамо поведе още при първата си по-опасна атака в 20-ата минута. Тогава Иво Пинто проби отдясно и центрира в наказателното поле, където нахлуващият на скорост Фатош Бечирай засече в мрежата за 0:1.

“Черноморци” дълго време не успяха да излязат от шока и хаосът в действията им преобладаваше. Чак в 78-ата минута Алексей Антонов успя да изравни. Той се възползва от разбъркване в пеналта на съперника след добро центриране от корнер и пас на Бергер, за да простреля с глава отблизо простреля Зеленика за 1:1. После домакините се вдигнаха на щурм и се добраха до трите точки. В 90-ата минута след ново центриране от корнер Антонов стреля с глава, вратарят спаси, но топката се върна и се удари в тялото на Диденко и влезе във вратата за крайното 2:1.