Зулте Варегем обърна Уигън с 2:1 в гостуването си от група "D" на Лига Европа.  След това поражение пък шансовете на Атлетик, които се подвизават в Чемпиъншип на Англия, за класиране за елиминациите намаляха значително. Всичко започна отлично за домакините. Още в 7-ата минута Барнет със страхотно изпълнение от ъгъла на наказателното поле взриви трибуните – 1:0!

В 37-ата минута обаче вратарят на домакините Лий Никълс сбърка фатално и допусна гостите да изравнят след безобиден шут на Торган Азар. Гостите съвсем вгорчиха вечерта на местните фенове в 87-ата минута. Тогава тъмнокожият Бърнард Маланда получи отличен пас от резервата Идриса Сила и от движение простреля стража на домакините Никълс за крайното 1:2.

В другата среща от групата Рубин и Марибор изненадващо завършиха 1:1. Бибрас Натхо (43) откри за домакините, а Деян Мезга изравни секунди преди края.