Севиля сензационно изпусна Ещорил (1:1) в мач от група Н на Лига Европа. Домакините поведоха рано-рано с гол на Кевин Гамейро в 7-ата минута след асистенция на Хосе Рейес, и всички на "Рамон Санчес Писхуан" очаваха разгромна победа над аутсайдера. Макар да имаха тотално надмощие момчетата на треньора Унай Емери така и не можаха да опънат за втори път мрежата зад гърба на вратаря на гостите Вагнер. Бразилецът спаси куп удари на нападателите на Севиля Ракитич, но Вагнер отново действа точно. В 28-ата Гамейро не стигна страхотен пас на Рейес, Ракитич и Пероти. Когато срещата отиваше към логична победа на домакините, в добавеното време централният защитник на гостите Рубен Фернандес беше оставен непокрит в пеналта и изравни – 1:1.

В другия мач от групата Фрайбург излъга Слован в Либерец с 2:1. Матиас Гинтер откри в 23-ата минута за гостите, а французинът Франсис Кокуелин покачи четвърт час преди края. Сергей Рибалка (81) беше автор на почетното попадение за домакините.