Генк записа изразителна победа с 3:1 над Динамо (Киев) в мач от Група "G" на Лига Европа и по този начин си гарантира място в следващата фаза на надпреварата кръг преди края на борбата в групите. Белгийците събраха актив от 11 точки и са недостижими на върха в класирането. Втори остава Динамо със 7 точки, на 1 пред Рапид (Виена), който победи с 2:1 Тюн. Именно в мач помежду си, украинците и австрийците ще решат кой ще е втори - на 12 декември в Киев.

Двубоят в Белгия започна много силно за гостите. Динамо успя да поведе в резултата още в 9-ата минута, след като Андрий Ярмоленко откри. Радостта на украинците обаче трая само няколко минути. Домакините успяха да изравнят в 17-ата минута. Йеле Фосен поведе своите към пълен обрат в срещата, който не закъсня. Играчите на Генк съумяха да реализират нови два гола до почивката. Домакините нанесоха своя решителен удар само в рамките на 3 минути. Първо в 37-ата Бърнард Коморджи направи 2:1, а за 3:1 се разписа Бенхамин Де Куеляр, което се оказа и крайният резултат в срещата.

В другия мач от същата група Рапид (Виена) надделя с 2:1 срещу Тюн.

Головете за австрийския тим реализираха Терънс Бойд и Бранко Бошкович, а за гостите от Швейцария точен бе Берат Садик.