Лацио се класира за 1/16-финалите в Лига Европа. Римските “орли” без проблеми спечелиха визитата си на Легия (Варшава) с 2:0 в мач от Група J.

Куриозното беше, че това е първи успех за тима на Владимир Петкович далеч от дома. Колумбийският централен нападател Браян Перея откри резултата в 24-ата минута след хубаво отиграване с глава. В 56-ата минута бразилецът Фелипе Андерсон реши всичко с шун по диагонала. В другия мач от групата Трабзонспор би Аполон (Лимасол) с 4:2 и също продължава напред.

В герой на вечерта се превърна Олкан Адин, който се отчете с хеттрик (24,61, 83). Четвъртото попадение заби Сонер Айдогду (27). Абрахам (68) и арженитенецът Гастон Гастоу (80-дузпа) бяха точни за кипърския отбор. В последния кръг на 12 декември Лацио приема тима от Трабзон в директна битка за първото място.