Ювентус спечели първата си победа в Група “В” на Шампионската лига, след като се наложи с 3:1 над ФК Копенхаген. Артуро Видал се отличи с хеттрик за италианския шампион.

Видал откри резултата в 28-ата минута, когато беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Ларс Якобсен.

Бившият защитник на Ювентус Олоф Мелберг изравни в 56-ата минута, но 5 минути по-късно направи нова дузпа за “бианконерите”, която Видал отново превърна в гол.

В 63-ата минута Артуро Видал оформи своя хеттрик, като този път с глава прехвърли вратаря Йохан Виланд.

С този успех Ювентус излезе на второ място в класирането с 6 точки, с две повече от Галатасарай и ФК Копенхаген. В последния си мач “Старата госпожа” гостува в Истанбул.

Ювентус – ФК Копенхаген 3:1
1:0 Артуро Видал (29-дузпа), 1:1 Олоф Мелберг (58), 2:1 Артуро Видал (60-дузпа), 3:1 Артуро Видал (68)

1juv.jpgЮвентус: Джанлуиджи Буфон, Мартин Касерес, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Квадво Асамоа, Андреа Пирло, Симоне Падоин (69-Клаудио Маркизио), Артуро Видал (83-Анджело Огбона), Пол Погба, Карлос Тевес (81-Мирко Вучинич), Фернандо Йоренте

____________________.jpgФК Копенхаген: Йохан Виланд, Ларс Якобсен, Олоф Мелберг, Рагнар Сигурдсон, Пиер Бенгтсон, Томас Дилейни (76-Дани Аманкваа), Клаудемир, Кристиан Боланос (61-Томас Кристенсен), Рурик Гисласон, Юсеф Тутух (81-Марвин Пурие), Николай Йоргенсен