ПСЖ победи Олимпиакос с 2:1 в мач от Група “С” на Шампионската лига и се класира за 1/8-финалите.

Парижани взеха ранен аванс в 7-ата минута, когато Златан Ибрахимович отбеля с гол своя мач № 100 в турнира.

В началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като Марко Верати получи втори жълт картон.

Олимпиакос изглежда щеше да си тръгне с точка след изравнителния гол на Костас Манолас в 80-ата минута, но Единсон Кавани донесе успеха на домакините в последната минута.

ПСЖ си гарантира първото място, докато Олимпиакос и Бенфика са със 7 точки и в последния кръг от груповата фаза трябва да определят втория 1/8-финалист от групата.

ПСЖ – Олимпиакос 2:1
1:0 Златан Ибрахимович (7), 1:1 Костас Манолас (80), 2:1 Единсон Кавани (90)

psg.jpgПСЖ: Салваторе Сиригу, Грегори ван дер Вийл, Алекс, Тиаго Силва, Максуел, Тиаго Мота, Марко Верати, Блез Матуиди (86-Лукас), Единсон Кавани, Есекил Лавеци (50-Адриан Рабио), Златан Ибрахимович (79-Маркиньос)

olimp.jpgОлимпиакос: Роберто, Леандро Салино (57-Алехандро Домингес), Костас Манолас, Димитриос Сиовас, Гаетан Бонг (46-Владимир Вайс), Йоанис Маниатис, Андреас Самарис, Джоел Кембъл (77-Хавиер Савиола), Хосе Холебас, Давид Фустер, Костас Митроглу