Резервата Родриго вкара в 90-ата минута и донесе победата на Бенфика с 3:2 като гост на Андерлехт в мач от Група “С” на Шампионската лига.

Защитникът на белгийския тим Шансел Мбемба се отличи с гол и автогол в мача. Загубата означаваше, че Андерлехт загуби шансове да играе в евротурнирите през пролетта.

Шансел Мбемба откри резултата 18-ата минута, а Немяна Матич изравни в 34-ата минута. Шест минути след началото на второто полувреме Мбемба засече в своя врата удар на Николас Гайтан.

Масимо Бруно изравни в 76-ата минута, когато с удар по земя прати топката до близката греда на Артур. В последната минута Родриго се разписа за “орлите” при контаатака.

С този успех Бенфика събра 7 точки, колкото има и Олимпиакос. Двата тима ще определят втория участник на 1/8-финалите от Група “С” в последния кръг на груповата фаза.

Андерлехт – Бенфика 2:3
1:0 Шансел Мбемба (18), 1:1 Неманя Матич (34), 1:2 Шансел Мбемба (52-автогол), 2:2 Масимо Бруно (76), 2:3 Родриго (90)

1_23.jpgАндерлехт: Силвио Прото, Антони ванден Боро, Шансел Мбемба, Брам Нуйтинк (73-Роналд Варгас), Оливие Дешахт (55-Франк Ачеампонг), Шейху Куяте, Гийом Жиле, Денис Прает, Масимо Бруно, Фабрис НСакала, Александар Митрович

______________.jpgБенфика: Артур, Макси Перейра, Луизао, Есекил Гарай, Силвио, Неманя Матич, Енцо Перес (87-Родриго), Лазар Маркович (90-Иван Кавайеро), Любомир Фейса, Николас Гайтан (72-Миралем Сюлеймани), Лима