Реал (Мадрид) си гарантира място на 1/8-финалите на Шампионската лига, след като в мач от Група “В” се наложи с 4:1 над Галатасарай, въпреки че игра повече от час с човек по-малко.

Звездата на Кралския клуб Кристиано Роналдо не игра заради контузия, но зрителите на “Сантяго Бернабеу” носеха маски с образа на португалския нападател и картони с неговото име и № 7.

Серхио Рамос получи червен картон в 26-ата минута заради фаул срещу Умут Булут. Въпреки това 11 минути по-късно “белия балет” поведе с на Гарет Бейл, който се разписа с удар от фаул от 30 метра.

Още в следващата минута Булут изравни след асистенция на Дидие Дрогба, но през второто полувреме Реал (Мадрид) изкова успеха с попадения на Алваро Арбелоа, Анхел ди Мария и Иско.

Реал (Мадрид) ще завърши като лидер в групата с 13 точки, докато Галатасарай се нуждае от задължителна победа над Ювентус в последния мач, за да има шанс да играе в Европа през пролетта.

Реал (Мадрид) – Галатасарай 4:1
1:0 Гарет Бейл (37), 1:1 Умут Булут (38), 2:1 Алваро Арбелоа (51), 3:1 Анхел ди Мария (63), 4:1 Иско (81)

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Икер Касияс, Алваро Арбелоа, Серхио Рамос, Пепе, Марсело (74-Даниел Карвахал), Каземиро (59-Шаби Алонсо), Асиер Ияраменди, Гарет Бейл, Иско, Анхел ди Мария, Хесе Родригес (28-Начо Фернандес)

1gal.jpgГалатасарай: Ерай Ишджан, Еманюел Ебуе, Гьокхан Зан, Орелиан Шеджу, Дани Нункеу, Фелипе Мело (88-Чейхур Гюлселам), Селчук Инан, Брума (64-Уесли Снайдер), Умут Булут, Нордин Амрабат (67-Алберт Риера), Дидие Дрогба