Манчестър Сити записа трудна победа с 4:2 над Виктория (Пилзен) в мач от Група “D” на Шампионската лига. “Гражданите” си бяха гарантирали участие на 1/8-финалите, докато чехите ще спорят с ЦСКА (Москва) в директен сблъсък за място в Лига Европа.

Серхио Агуеро даде аванс на Сити с точно изпълнена дузпа в 33-ата минута, но 10 минути по-късно Томаш Хоржава изравни с удар от 20 метра. Самир Насри върна преднината на домакините в 65-ата минута с гол от воле след центриране на Хесус Навас.

Само четири минути по-късно чехите отново изравниха. Този път точен беше Станислав Тецъл. Резервата Алваро Негредо възстанови преднината на Манчестър Сити в 78-ата минута, а Един Джеко с глава прекрати надеждите на гостите в 88-ата минута.

Манчестър Сити – Виктория (Пилзен) 4:2
1:0 Серхио Агуеро (33-дузпа), 1:1 Томаш Хоржава (43), 2:1 Самир Насри (65), 2:2 Вацлав Тецъл (69), 3:2 Алваро Негредо (78), 4:2 Един Джеко (89)

mancity.jpgМанчестър Сити: Джо Харт, Майка Ричардс, Джолиън Лескът, Мартин Демикелис, Александар Коларов, Хави Гарсия, Фернандиньо (64-Яя Туре), Джеймс Милнър, Самир Насри (75-Алваро Негредо), Серхио Агуеро (46-Хесус Навас), Един Джеко

vict_1.jpgВиктория (Пилзен): Матуш Козачик, Франтишек Райторал, Мариан Чишовски, Вацлав Прохазка, Давид Лимберски, Томаш Хоржава, Павел Хорват, Милан Петържела (73-Ян Коваржик), Даниел Коларж (86-Марек Бакош), Михал Дюриш (90-Томас Вагнер), Станислав Тецъл