Манчестър Юнайтед унизи Байер (Леверкузен). В мач от Група “А” на Шампионската лига “червените дяволи” се наложиха с 5:0 като гост.

Това беше най-голямата победа на Юнайтед като гост в турнира, а с този успех тимът на Дейвид Мойс спря серията на “аспирините”, които нямаха загуба в ШЛ у дома от сезон 2005/06.

В 22-ата минута Уейн Рууни подаде на Антонио Валенсия на далечната греда за първия гол в мача. Осем минути по-късно Емир Спахич си вкара автогол след центриране на Рууни от фаул.

В началото на втората част удар на Щефан Райнарц с глава се отби от гредата. Джони Еванс беше точен в 66-ата минута след центриране на Райън Гигс от корнер.

Крис Смолинг вкара четвърти в 77-ата минута, а две минути преди края Нани преодоля вратаря Бернд Лено и от малък ъгъл реализира петото попадение за Юнайтед.

Байер (Леверкузен) – Манчестър Юнайтед 0:5
0:1 Антонио Валенсия (22), 0:2 Емир Спахич (30-автогол), 0:3 Джони Еванс (66), 0:4 Крис Смолинг (77), 0:5 Нани (88)

lever.jpgБайер (Леверкузен): Бернд Лено, Масимо Донати, Емир Спахич, Йомер Топрак, Емре Чан, Симон Ролфес, Ларс Бендер (81-Доминик Коор, Щефан Райнарц (70-Йенс Хегелер), Гонсало Кастро, Хьон Сон Мин (70-Ерен Дердийок), Щефан Кислинг

юнайтед_1.jpgМанчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Крис Смолинг, Рио Фърдинанд, Джони Еванс, Патрис Евра (69-Александър Бютнер), Райън Гигс, Фил Джоунс, Антонио Валенсия (80-Ашли Йънг), Шинджи Кагава, Нани, Уейн Рууни (80-Андерсон)