Германският и европейски клубен шампион Байерн записа рекордна 10-а поредна победа в Шампионската лига, като до момента немският гранд делеше с Барселона престижното постижение от 9 последователни успеха в турнира. В мач от Група “D” баварците се наложиха с 3:1 при гостуването си на ЦСКА (Москва).

Българският национал Георги Миланов започна титуляр за домакините, а в 90-ата минута отстъпи мястото си на бразилеца Витиньо. Треньорът на Байерн Пеп Гуардиола направи една принудителна смяна през първото полувреме, когато капитанът Филип Лам напусна с контузия.

Домакините имаха предимство в играта, но баварците показаха голяма ефективност и вкараха по един гол при първите си атаки за първото и второто полувреме. Ариен Робен откри резултата в 18-ата минута на мача с удар от наказателното поле, пращайки топката до десния страничен стълб на Игор Акинфеев.

В началото на втората част Кейсуке Хонда пропусна две чисти положения за ЦСКА (Москва), а руският тим беше наказан в 56-ата минута, когато Марио Гьотце удвои след самостоятелна акция. Пет минути по-късно домакините спечелиха дузпа, след като Данте игра с ръка в наказателното поле, а Хонда беше точен при изпълнението на наказателния удар.

В 64-ата минута Гьотце удари греда, а при последвалото разиграване Байерн получи дузпа. Робен беше фаулиран от Шченников, а Томас Мюлер не сбърка при удара си от бялата точка. В минутите до края на мача Тошич удари напречната греда на вратата на баварците.

ЦСКА (Москва) – Байерн 1:3
0:1 Ариен Робен (18), 0:2 Марио Гьотце (56), 1:2 Кейсуке Хонда (61-дузпа), 1:3 Томас Мюлер (65-дузпа)

csk.jpgЦСКА (Москва): Игор Акинфеев, Кирил Набабкин, Алексей Березуцки, Сергей Игнашевич, Георги Шченников, Понтус Вернблум, Стивен Цубер (68-Расмус Елм), Зоран Тошич, Георги Миланов (90-Витиньо), Кейсуке Хонда, Ахмед Муса (80-Константин Базелюк)

байерн_1.jpgБайерн: Мануел Нойер, Рафиня, Жером Боатенг, Данте, Давид Алаба, Филип Лам (28-Тиаго Алкантара), Томас Мюлер, Хави Мартинес (80-Ян Кирхоф), Тони Кроос, Ариен Робен, Марио Гьотце (88-Юлиан Грийн)