Милан разгроми Селтик с 3:0 като гост в мач от група Н на Шампионската лига. “Росонерите” рано-рано си осигуриха комфортна преднина. Още в 13-ата минута Монтоливо центрира отлично от корнер, а оставеният абсолютно непокрит в наказателното поле на домакините Кака стреля с глава в долния ъгъл на вратата за 0:1. След половин час игра дойде ново нещастие за тима на Нийл Ленън.

Барам Каял получи контузия и трябваше да напусне принудително терена, а на негово място влезе Ледли. Най-чистото положение за Селтик профука Върджил ван Дейк. Той бе оставен непокрит, но вратарят на "росонерите" Абиати спаси майсторски удара отблизо.

В 49-ата минута отново Монтоливо вдигна от корнера, а Ночерино отклони топката към Сапата, който от два метра пред голлинията нямаше как да сбърка – 0:2! Това окончателно съкруши домакините, които получиха нов студен душ в 60-ата минута. Марио Балотели наказа груба грешка в защитата на Селтик и се разписа за 0:3.

Поражението на "Селтик Парк" изхвърля домакините не само от ШЛ, но и от европейските турнири като цяло. Селтик вече не може да стигне дори до третото място в групата, което праща в Лига Европа. Милан пък ще има мач-финал срещу Аякс в Италия.

Милан спечели само четири от последните си 18 гостувания в Шампионската лига. Последната победа на “росонерите” на шотландска земя беше през далечната 1969 г., когато спечели с 1:0 отново над Селтик. След това „росонерите“ записаха две равенства и две загуби тук.

Селтик не успя да вкара гол в пет от последните си седем мача от Шампионската лига. “Детелините” загубиха 11 от 23-та си мача в Европа срещу италиански отбори – 5 победи и 7 равенства.