Порто и Аустрия (Виена) изненадващо завършиха 1:1 в мач от група G на Шампионската лига. Всички специалисти очакваха лесна победа за “драконите”, но това не стана.

Виенчани дори поведоха с ранен гол още в 11-ата минута. Роман Кинаст с прекрасен далечен шут наказа неубедителния вратар Елтон и 0:1. Това беше първи гол за Аустрия (Виена) в последните 5 мача в Шампионската лига.

Малко след почивката домакините все пак изравниха. Жозуе изпълни корнер, Мангала се пребори за високата топка и я отклони към Джаксън Мартинес. Нападателят изпрати истински снаряд в мрежата на безпомощния страж на гостите Линднер – 1:1.

Австрийският първенец не успя да спечели последните си шест мача в турнира. Порто пък не е вкарвал повече от два гола в последните си 6 мача в Шампионската лига.

След равенството Порто остана на трето място в групата с 5 точки и на една зад Зенит, а в последния кръг ще гостува на лидера Атлетико (Мадрид). Аустрия (Виена) пък приема в последния кръг Зенит.

0:1 Роман Кинаст (11), 1:1 Джаксон Мартинес (48)