Арсенал победи Олимпик (Марсилия) с 2:0 в мач в група F на Шампионската лига. Това бе двубой №150 в турнира за "артилеристите" и общо 250-и в европейските клубни турнири.

Срещата започна перфектно за “топчиите”, които поведоха още при първата си атака. Още не беше изтекла дори 1-ата минута, когато Бакари Саня проби отдясно и центрира пред вратата на гостите. Там Джак Уилшър овладя и напредна с топката. Халфът финтира защитник и красиво простреля стража Стив Манданда – 1:0!

Голът на Рамзи падна след едва 30 секунди от началото на двубоя. По този начин той стана вторият най-бърз голмайстор за лондончани в Шампионската лига Жилберто, който се разписа през 2002 година срещу ПСВ Айндховен.

Това се оказа и решителното попадение в мача. В 36-ата минута домакините получиха и дузпа. Н'Кулу повали бързака Аарън Рамзи в наказателното поле и съдията побърза да посочи “бялата точка”. Месут Йозил се нагърби с изпълнението, но стреля слабо и Манданда спаси удара му. После вратарят се справи и при опасни шутове на Рамзи и Йозил. Атаките на Арсенал продължиха и в 65-ата минута отново вездесъщият Уолкът изправи феновете на “топчиите” на крака с второто си попадение. Рамзи центрира пред Манданда, Йозил отклони топката на далечнтата греда към голмайстора и той отблизо опъна мрежата за 2:0.

Олимпик (Марсилия) загуби последните си осем мача в Шампионската лига, като в тях допусна поне по два гола. Тимът записа само една победа в осемте си гостувания в Англия в ШЛ – срещу Ливърпул през октомври 2007 г. Съперниците направиха нулево равенство на мача си на „Емирейтс“ през миналия сезон.Любопитно е, че Аарън Рамзи е реализирал два от петте гола за Арсенал срещу Олимпик (Марсилия) в Шампионската лига.

След победата си, Арсенал почти си подсигури участието на 1/8-финалите, събирайки 12 точки. В последния кръг "топчиите" гостуват на Наполи, а Марсилия приема Дортмунд.

1:0 Джак Уилшър (1), 2:0 Джак Уилшър (65)