Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел продължи победната си серия във Формула 1. Той спечели Гран При на Бразилия, което е деветия му пореден успех през тази година. През 2013 г. той спечели общо 13 състезания, като предсрочно си гарантира титлата.

Съотборникът му в Ред Бул Марк Уебър завърши втори в последното си състезания във Формула 1. Австралиецът напуска формулата и ще продължи кариерата си в сериите на “Порше”. 37-годишният Уебър направи най-бързата обиколка на състезанието - 1:15,436 минути. Трети завърши Фернандо Алонсо с Ферари.

Това не беше традиционната лесна победа за Фетел, който на няколко пъти трябваше да си връща първото място след изпреварвания или влизане в бокса. Още на старта германецът беше задминат от Нико Розберг и Фернандо Алонсо, но пилотът на Ред Бул се върна начело след края на първата обиколка.

Пилотите на Макларън Дженсън Бътън и Серхио Перес направиха силно състезание и прогресираха от 14-о и 19-о място на стартовата решетка до четвърта и шеста позиция във финалното подреждане.