Черно море и Берое завършиха 1:1 в мач от 18-ия кръг на "А" група, който се игра във Варна. Домакините завършиха двубоя с 10 футболисти, след като Стенли Окоро бе изгонен за удар без топка през второто полувреме. Попаденията в срещата бяха дело на Елио Мартинс и Иван Коконов.

Срещата бе пряка битка за място в първата половина на класирането и може би затова и двата тима заложиха на по-бавно темпо през първата част, мислейки основно за защитата си. Логично след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

Второто полувреме започна по същия начин, като всичко се промени в 69-ата минута. Стенли Окоро мина покрай Веселин Пенев и го удари, за което получи червен картон от рефера Ивайло Стоянов. Повторенията обаче показаха, че по-скоро удар от страна на нападателя на Черно море няма.

Само 3 минути по-късно Берое излезе напред в резултата. Гостите организираха добра атака, топката попадна в Елио Мартинс, който с мощен удар от границата на наказателното поле остави безпомощен Георги Китанов - 0:1.

В 82-ата минута Черно море направи контраатака и изравни резултата. Бакари премина половината игрище по левия фланг, центрира към Коконов, който с летящ плонж изравни. При попаденията остана съмнение за засада, но телевизионните повторения показаха, че такава по-скоро няма.

До края на срещата тимът на Гонзо можеше да стигне до пълен обрат, но не успя да реализира двете си положения.

С точката "моряците" удържаха 7-мо място и имат точка повече от днешния си съперник - 27 срещу 26 точки.

Черно море - Берое 1:1
0:1 Елио Мартинс (72), 1:1 Иван Коконов (82)

Срещата по минути - ТУК!

ЧЕРНО МОРЕ:
33. Георги Китанов, 25. Сашо Александров, 15. Александър Александров, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 21. Георги Илиев (к), 3. Даниел Георгиев (78-9. Атанас Петров), 20. Стенли Окоро, 9. Бакари (88-10. Тодор Паланков), 11. Симеон Райков (65-17. Иван Коконов), 8. Единилсон Бергонси
Резерви: 1. Емил Михайлов, 91. Живко Атанасов, 23. Даниел Младенов, 7. Бекир Расим, 10. Тодор Паланков, 9. Атанас Петров, 17. Иван Коконов
Старши-треньор: Георги Иванов

БЕРОЕ: 12. Иван Караджов, 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (66-14. Игнат Дишлиев), 28. Веселин Пенев (74-2. Здравко Илиев), 15. Георги Динков, 21. Елиаш, 29. Елио Мартинс, 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо (56-18. Атанас Зехиров), 10. Венцислав Христов
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 2. Здравко Илиев, 14. Игнат Дишлиев, 70. Георги Костадинов, 18. Атанас Зехиров, 19. Мартин Райнов
Старши-треньор: Петър Хубчев