Славия победи Дунав с 3:0 (25:21, 26:24, 23:25, 25:15) в изтеглен мач от 6 кръг на волейболната Суперлига. Така “белите” изпратиха с успех Георги Братоев, който преминава в украинския Локомотив (Харков).

Славистите пък излязоха на шесто място в класирането, след като в рамките на 24 записаха две победи. Вчера тимът записа успех с 3:0 над Арда. Александър Кордев не игра за “белите” заради контузия в рамото. Дунав е последен без спечелена победа.

Умората от двата последователни мача си пролича в играта на Славия. Първите два гейма бяха спечелени трудно, а третата част беше за гостите от Русе. За Дунав това беше втори спечелен гейм от старта на сезона. В четвъртата част “белите” не оставиха шанс на съперника, след като поведоха с 5:0 и след това нямаха проблеми.