Уругвай е последният участник на световното първенство в Бразилия следващото лято, след като завърши 0:0 у дома с представителя на Азия Йордания и спечели с общ резултат 5:0 баража за класиране на Мондиал 2014.

Двукратните световни шампиони разочароваха с играта пред пълните трибуни на стадиона в Монтевидео и бяха освиркани още преди почивката. Звездното дуо в атака Единсон Кавани и Луис Суарес така и не успяха да поразят вратата на Йордания, след като направиха няколко пропуска през първата част. В 45-ата минута пък бранителят Диего Годин уцели гредата след удар с глава.

„Урусите” натиснаха и през втората част, но усилията им отново останаха без успех. В 60-ата минута те поискаха дузпа за игра с ръка на защитник на гостите в наказателното поле, но 11-метров наказателен удар не бе отсъден. Дори и появата в игра на Диего Форлан не помогна на домакините да стигнат до победен гол. Въпреки това обаче те се класираха за Мондиал 2014, след като бяха спечелили с 5:0 в първия мач като гости.