Мексико е поредният тим, който си осигури класиране на Мондиал 2014 в Бразилия. Ацтеките спечелиха по категоричен начин и втория плейоф срещу Нова Зеландия, разгромявайки с 4:2 домакините на "Уестпак Стейдиъм" в Уелингтън и с общ резултат 9:3 отстрани съперника по пътя си към световните финали.

Възпитаниците на Мигел Ерера не оставиха никакви съмнения кой заслужава да бъде в Бразилия. Нападателят на Сантос Лагуна Орибе Пералта наниза хеттрик само за половин час игра преди почивката, за да даде класически аванс на гостите. Стрелецът на гостите бе точен в 14-ата, 29-ата и 33-ата минута, с което предреши изхода на мача в първите минути на срещата.

"Класическият" аванс на Мекскико се запази до последните десетина минути на двубоя, когато в рамките на три минути домакините успяха да върнат два гола. Първо Крис Джеймс се разписа от дузпа в 80-ата минута, а три минути по-късно Рори Фалън направи 2:3.

Крайното 2:4 оформи Карлос Алберто Пеня две минути преди края.