Англия загуби от Германия с минималното 0:1 в приятелска среща, която се игра на стадион „Уембли” в Лондон. Единственият и победен гол за Бундестима реализира бранителят на Арсенал Пер Мертезакер (39). Така "трите лъва" записаха две поредни загуби на сметката си за пръв път от 20 години насам, след като миналия петък отстъпиха и срещу Чили (0:2) на „Уембли”.

Селекционерите Рой Ходжсън на Англия и Йоахим Льов на Германия пуснаха експериментални състави, като исторически дебют за Бундестима направи вратарят на Борусия (Дортмунд) Роман Вайденфелер. На 33 години той стана най-възрастният дебютант на вратата на Германия. Джо Харт пък пази за „трите лъва”, след като пропусна контролата срещу Чили.

Двубоят бе равностоен през първата част, в която нямаше кой знае колко голови положения. Все пак в 39-ата минута Тони Кроос центрира и Пер Мертезакер вкара за 0:1.

Германците започнаха по-активно след почивката, но пропуски направиха Макс Крузе и Марио Гьотце, чийто удар бе отразен с вещина от Джо Харт. Домакините отвърнаха с изстрел на Андрос Таунзънд в 57-ата минута, след който топката се отби от гредата. До края на мача последваха пропуски на Гьотце и Сидни Сам за гостите и Крис Смолинг за „трите лъва”, но резултатът остана непроменен.

Англия - Германия 0:1
0:1 Пер Мертезакер (39)

Англия: Харт, Уокър, А. Коул (53 - Гибс), Ягиелка, Смолинг, Клевърли (64 - Уилшър), Джерард (56 - Хендерсън), Лалана (76 - Ламбърт), Рууни (71 - Баркли), Таунзънд, Стъридж

Германия: Вайденфелер, Шмелцер (46 – Янсен), Боатенг (46 - Хумелс (65 - Хьоведес), Мертезакер, Вестерман (67 - Дракслер), С. Бендер, Л. Бендер, Ройс (82 - Шюрле), Кроос, Гьотце, Крузе (56 - Сам)