Литекс с лекота се класира на 1/4-финалите за Купата на България, след като победи с изразителното 6:0 Созопол на реванша в Ловеч.

Избраниците на Златомир Загорчич нямаха проблеми срещу тима от Югоизточната "В" група, за разлика от първия мач край морето, когато аматьорите успяха да поведат, но "оранжевите" ги обърнаха до 1:2. Така с общ резултат 8:1 Литекс продължава напред в турнира.

През двете полувремена на мача в Ловеч паднаха по три гола. Преди почивката точни за Литекс бяха Армандо Ваюши в 9-ата минута, Юрген Джазула в 29-ата и Уилмар Джордан в 33-ата. През втората част се разписаха Мирослав Манолов в 50-ата минута, Ванжер в 63-ата и Юрген Джазула в 84-ата.

С днешната среща избраниците на Златомир Загорчич значително си вдигнаха самочувствието преди сблъсъка с "Левски". В събота от 15:15 часа "оранжевите" гостуват на "Герена" за двубоя от 18-ия кръг на "А" група.

ЛИТЕКС - СОЗОПОЛ 6:0
1:0 Армандо Ваюши (9), 2:0 Юрген Джазула (29), 3:0 Уилмар Джордан (33), 4:0 Мирослав Манолов (50), 5:0 Ванжер (63), 6:0 Юрген Джазула (84)
(първият мач:  Созопол - Литекс 1:2)

Двубоят по минути
9 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Литекс! Армандо Ваюши овладява топката на 30 метра от вратата на гостите и с атрактивен удар открива резултата.
13 - Пропуск на Джордан от близо. Колумбиецът се засуетява след хубав пас на Ванжер и бие в аут.
16 - ГРЕДА! Хубава атака на Литекс, Джордан комбинира с Мирослав Манолов, но опасният удар на нападателя среща страничната греда, а при добавката Ванжер не успява да се разпише.
19 - Меле пред вратата на гостите, които с дружни усилия успяват да парират ударите на Джазула и Манолов.
29 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Литекс! С прецизно изпълнение на пряк свободен удар от 20-ина метра Юрген Джазула удвоява преднината на домакините.
33 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Литекс! Джордан получава топката около точката за изпълнение на дузпа и с левия крак я насочва в ъгъла на вратата за 3:0.
45 - Край на първото полувреме.
---------------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - topka.jpg ГОЛ! 4:0 за Литекс! Пробив на Васил Божиков по левия фланг и центриране в наказателното поле, където вратар и защитник на гостите първоначално опазват мрежата си, след което Мирослав Манолов отблизо довкарва топката за 4:0.
61 - smqna.jpg Златомир Загорчич извършва първа смяна. Момчил Цветанов влиза в игра, Ваюши напуска терена.
63 - topka.jpg ГОЛ! 5:0 за Литекс! Мощно нахлуване на Ванжер в наказателното поле и мощен шут, след който резултатът става 5:0.
84 - topka.jpg ГОЛ! Домакините бележат шести гол - 6:0! Многоходова атака на "оранжевите" завършва с пас към Джазула, който реализира второто си попадение в мача.
90 - Край на мача. Литекс разби Созопол с 6:0 и се класира на 1/4-финалите за Купата на България с общ резултат 8:1.

ЛИТЕКС: 12.Боян Пейков, 2.Кирил Динчев, 4.Васил Божиков, 5.Николай Бодуров, 22.Емил Грозев, 7.Ванжер да Силва, 10.Юрген Джазула, 21.Александър Цветков (61-77.Момчил Цветанов), 9.Уилмар Джордан (68-88.Никола Колев), 11.Мирослав Манолов, 14.Армандо Ваюши
Резерви: 30.Евгени Александров, 3.Антон Недялков, 16.Гълъбов, 17.Реян Даскалов, 88.Никола Колев, 77.Момчил Цветанов, 6.Георги Минчев
Tреньор: Златомир Загорчич

СОЗОПОЛ: 1.Стоянов, 2.Илиев, 3.Янчев, 6.Симоен Баев, 8.Шерденов, 15.Тодоров, 17.Хаджиев, 18.Димитров, 20.Димов, 21.Ст. Баев, 22.Дичев
Треньор: Румен Димов