Светкавица победи с 2:0 Бенковски Бяла в дербито на 14 кръг в Североизточната „В“ група. След успеха домакините са на трето място, но челниците се сгъстиха в няколко точки. Лидерът Бенковски Бяла има 32 точки, с по 31 са Кубрат и Светкавица, четвъртият Тича има 29.

На стадион „Димитър Бурков“ в Търговище в 34-ата минута Русков уцели гредата след удар от десетина метра. В края на полувремето вратарят на гостите Милонов спаси добър удар и на Стоянов. В 54-ата минута Светкавица откри резултата. Русков изпълни пряк свободен удар, а капитанът Стоянов отклони топката в мрежата за 1:0. Гостите имаха шанс да изравнят в 80-ата минута, но Брашнаров с глава прати топката покрай вратата.

В 87-ата минута Русков изведе добре Мустафов, който пусна топката покрай вратаря Милонов за 2:0. В даденото от съдията добавено време Венков си изпроси втори жълт картон и получи червен./БЛИЦ