Миньор Перник и Пирин Благоевград направиха равенство 0:0 в мач от 14 кръг на Югозападната „В“ група. „Орлетата“ продължават да са лидери в класирането с 36 точки от 11 победи и три равенства, като все още нямат загуба. Миньор е на четвърта позиция с 29 точки. В двубоя нямаше кой знае колко голови положения. В 24-ата минута Томислав Павлов стреля неточно, след като преодоля съперник. Четири минути преди края на полувремето отново капитанът на Миньор изпълни добър пряк свободен удар, но вратарят Бахтарлиев изби. През второто полувреме и двата отбора не се престрашиха да атакуват, а заложиха на сигурна защита.

На двубоя присъстваха около 1000 зрители, 50 от които от Благоевград. Любопитното е, че и двете агитки се обединиха и скандираха против „Левски“. Припомняме, че преди няколко дни „сини“ фенове нападнаха тези на Миньор по време на мач в Ихтиман. Спортно-техническата комисия все още не се е произнесла за резултата от двубоя „Ботев“ (Ихтиман) – Миньор, който бе прекратен при 1:0 в полза на перничани.