Лудогорец се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Тимът направи равенство 1:1 като гост на Берое в осминафинал-реванш и след победа с 2:1 в първия мач продължава напред. Старозагорци спечелиха купата на страната през миналия сезон и след отпадането си няма да имат възможност да защитават трофея. Здравко Илиев от Берое си отбеляза автогол в 4-ата минута, а Венцислав Христов изравни в 43-ата. „Заралии“ днес бяха водени от помощниците Пламен Липенски и Левон Апкарян, тъй като Петър Хубчев бе наказан заради буйна реакция в първия осминафинал в Разград.

Двубоят в Стара Загора беше предшестван от инцидент, който първа агенция БЛИЦ разпространи в събота. Фенове нападнаха футболистите на Лудогорец по време на тренировката им, като Мичел Бургзорг бе откаран в болница заради взривена бомбичка. Имаше още няколко по-леко пострадали представители на шампионите. Скандалът постави под въпрос провеждането на днешната среща, тъй като от Лудогорец заявиха, че ако не може да бъде гарантирана сигурността на играчите, няма да излязат на терена. Двубой все пак имаше и дори през първото полувреме на фона на напрежението в последните дни играта беше спокойна и в рамките на феърплея.

Съдията Георги Кабаков се справи на средно ниво, даде 10 жълти картона и може би попрекали в някои от ситуациите. През първата част реферът държеше двубоя на ниво, но в началото на втората за десет минути извади четири жълти картона. За щастие на рефера нямаше спорни положения, за които футболисти да искат обяснението му и да се стига до нажежаване на обстановката.

В 4-ата минута Лудогорец откри резултата след автогол на Здравко Илиев. След центриране отдясно в наказателното поле към Марселиньо, защитникът на Берое опита да изчисти топката, но я прати в собствената си врата. Последва един по-опасен удар на Жуниор Кишада и на Барт с глава в 31-ата минута, когато се намеси Иван Караджов. След 30-ата минута темпото отново спадна и нямаше нищо интересно. В 43-ата минута Берое изравни без да има чисто голово положение до момента. След центриране от фаул на Веселин Пенев, топката се отклони от мелето в наказателното поле и попадна във Венцислав Христов, който със страничен ножичен удар я прати във вратата.

Второто полувреме започна доста по-нервно, но и заради решенията на съдията Георги Кабаков. В 54-ата минута реферът даде спорен жълт картон за Давид Каядо, който игра за спорна топка със съперник и не наруши правилата. Само за осем минути Кабаков извади четири жълти картона, а напрежението между играчите се повиши и често започнаха да влизат в разправии. Двайсетина минути от втората част минаха в непрестанни фаулове и картони, след което двата отбора създадоха по едно чисто положение. Жуниор Кишада изпусна сам срещу Караджов, останал леко по диагонал в наказателното поле. Берое отговори с хубав удар на Елио Мартинс в 74-ата минута, но Чворович изби топката. През второто полувреме гостите като че ли позапазиха сили и в офанзивен план не направиха нищо интересно. Иван Стоянов и Марселиньо се загубиха. И двата тима заложиха на атаки по крилата и далечни подавания, които търсеха футболистите в предни позиции. Така средата на терена остана изолирана. В последните минути домакините от Берое с повече желание искаха да стигнат до мечтания втори гол, но не организираха опасни атаки. В 86-ата минута Иван Стоянов от Лудогорец имаше възможност дори да донесе победата, но пропусна сам срещу Иван Караджов. Във втората минута от добавеното време Александър Барт изчисти топката на метри от голлинията, след като Веселин Пенев стреля с глава. Последва нов корнер и натиск, но без успех за Берое.

Двубоят по минути ТУК

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
(1:2 в първия мач)
0:1 Здравко Илиев (4-автогол), 1:1 Венцислав Христов (43)

БЕРОЕ
12.Иван Караджов, 2.Здравко Илиев, 5.Борислав Стойчев, 6.Иво Иванов, 28.Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 21.Елиаш (75 - 18.Атанас Зехиров), 29.Елио Мартинс, 7.Георги Андонов (к) (15.Георги Динков), 88.Давид Каядо, 10.Венцислав Христов
Резерви: 22.Благой Макенджиев, 14.Игнат Дишлиев, 15.Георги Динков, 18.Атанас Зехиров
19.Мартин Райнов
Старши-треньор: Левон Апкарян (Петър Хубчев е наказан)

ЛУДОГОРЕЦ91.Иван Чворович, 25.Йордан Минев, 55.Георги Терзиев, 5.Александър Барт, 80.Жуниор Кайсара, 77.Витиня (83 - 17.Даниел Абало), 23.Христо Златински, 8.Фабио Ешпиньо, 84.Марселиньо (90+1 - 14.Мичел Бургзорг), 73.Иван Стоянов (к), 11.Жуниньо Кишада
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 20.Шоко, 4.Теро Мантула, 14.Мичел Бурзорг, 16.Кристиян Китов, 10.Себастиан Ернандес, 17.Даниел Абало
Старши-треньор: Стойчо Стоев