Черноморец загуби с 0:1 домакинството си на Монтана във втора среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. "Акулите" победиха с 3:1 в първия мач, но можеше да бъдат отстранени от борбата на свой терен.

Владимир Мичев откри резултата в полза на гостите от Монтана в 7-ата минута. Попадението му с удар около точката на дузпата върна временно интригата, а за обрат бе нужно още една попадение в бургаската врата.

Устремът на гостите понамаля след 37-ата минута, когато вратарят им Христо Иванов получи червен картон за фаул извън наказателното поле срещу Петър Атанасов.

През втората част Черноморец наложи натиск в половината на Монтана, но не успя да стигне до равенство.

ЧЕРНОМОРЕЦ - МОНТАНА 0:1
0:1 Владимир Мичев (7)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Янко Георгиев, Траянов, Милчо Ангелов (Ахмедов), Родригес (Стоянов), Амари, Манзоро (Ванчо Траянов), Чико, Павлов, Лъчезар Балтанов, Филипов, Петър Атанасов
Треньор: Димитър Димитров

МОНТАНА: Иванов, Мечеджиев, Михов, Георгиев, Почански (Васев), Антонов, Илиев, Василев, Владимир Мичев, Митов, Костадинов
Треньор: Дилян Иванов

Стадион: "Лазур"
Главен съдия: Ангел Ангелов