Гърция взе добър аванс пред Румъния в борбата за класиране на Мондиал 2014, след като в първи мач от баражите се наложи с 2:1 след два гола на Костас Митроглу.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, когато Митроглу наказа неуспешен опит за изкуствена засада. Две минути по-късно Богдан Станчу изравни, засичайки с глава центриране на Габриел Торже от фаул.

В 21-ата минута Димитрис Салпингидис възстанови аванса на елините, след като беше точен след прецизно подаване на Василис Торосидис. В 69-ата минута Митроглу от воле вкара втория си гол в мача.

Четири минути по-късно той едва не реализира хеттрик, но Богдан Лобонц спаси. В добавеното време гол на Теофанис Гекас беше отменен заради засада. Костин Лазар от Румъния получи червен картон в края и ще пропусне реванша в Букурещ във вторник.