Лукойл Академик спечели първата си победа в Група „Е“ на Еврокъп и спря серията от 4 поредни загуби. В дебюта на Мирослав Ралчев начело на тима „студентите“ се наложиха с 85:72 като гост на Асесофт (Плоещ).

Българският шампион отстъпи на румънския тим само в първата четвърт 17:20, но спечели всички останали – 21:11 във втората, 22:19 в третата и 25:22 в четвъртата. „Студентите“ в един момент през третата част имаха аванс от 18 точки, в последните минути на тази четвърт са отпуснаха и позволиха на съперника да намали изоставането си на 10 точки.

Девин Уайт направи силен мач за Лукойл Академик и завърши с 18 точки. Аландо Тъкър вкара 17, Димитрис Вергинис добави 12, а Божидар Аврамов се отчете с 11. Юре Лалич направи дабъл дабъл – 10 точки и 10 борби.

Финландецът Джералд Лий се отличи с дабъл дабъл за Асесофт (Плоещ) – 16 точки и 11 борби. С по 16 точки завършиха още Филип Адамович и Алхаджи Мохамед.

Това беше първата победа на Лукойл Академик като гост в Еврокъп от близо една година. За последно „студентите“ записаха успех в турнира навън на 4 декември 2012 г., когато се наложиха със 79:61 над Спиру Баскет (Шарльороа).