Закъсалият в "А" група Черноморец постигна победа с 3:1 като гост на Монтана и до голяма степен си осигури място на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Попаденията за селекцията на Димитър Димитров-Херо реализираха Милчо Ангелов в 14-ата минута, Петър Атанасов в 50-ата и Наджиб Амари в 58-ата. Почетното попадение за втородивизионния тим вкара Мирослав Антонов в добавеното време.

Реваншът е на 17 ноември, неделя, от 13:30 часа в Бургас.

За гостуването в Монтана Херо отново беше максимално затруднен и можеше да използва едва 14 играчи. През втората част на терена се появиха юношите Ахмед Ахмедов и Стоян Кижев.

Въпреки това класата си каза думата и "акулите" набързо решиха крайния изход. В 14-ата минута Милчо Ангелов откри резултата, след като отне топката от Антон Костадинов и излезе сам срещу вратаря на Монтана Христо Иванов, който отрази първия удар на младия нападател, но нямаше шанс при добавката - 0:1.

В 38-ата минута домакините стигнаха до първото си голово положение, след като Мирослав Антонов изведе Ели Маркес сам срещу вратаря. Бразилецът обаче не успя да вкара, тъй като Янко Георгиев излезе и скъси максимално ъгъла му.

Пет минути след началото на второто полувреме Наджиб Амари изведе Петър Атанасов на чиста позиция и нападателят на Черноморец вкара за 0:2.

В 58-ата минута Амари направи резултата класически, след като с глава се разписа за 0:3.

В добавеното време Мирослав Антонов оформи крайното 1:3, съхранявайки минималните шансове на тима си за продължаване в следващата фаза.

МОНТАНА - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:3
0:1 Милчо Ангелов (14), 0:2 Петър Атанасов (50), 0:3 Наджиб Амари (58), 1:3 Мирослав Антонов (90+2)

Съставът на Черноморец: Янко Георгиев, Чико Гомес, Траян Траянов (86-Стоян Кижев), Яни Пехливанов, Венелин Филипов, Жереми Манзоро, Наджиб Амари, Маркиньо (46-Крум Стоянов), Милчо Ангелов, Николай Павлов, Петър Атанасов (80-Ахмед Ахмедов)