Любимец записа втора победа над "Ботев" (Пловдив) само в рамките на няколко месеца. След като през първия полусезон новакът в "А" група записа успех като гост, сега те сториха това и у дома с 1:0. Единственото попадение бе дело на Иван Вълчанов през второто полувреме.

Треньорът на гостите от Пловдив Станимир Стоилов даде шанс на Елведин Джинич за сметка на Бобан Грънчаров, а също така остави на пейката Томаш Иршак. Това обаче не му донесе успех.

"Канарчетата" започнаха много силно срещата и заредиха опасности пред вратата на домакините. В 10-ата минута пловдичани имаха право да скочат на Христо Ристосков, който не отсъди явна дузпа за нарушение срещу Луис Педро в наказателното поле на Любимец.

Последва пропуск на Иван Цветков, чийто удар бе избит с крак от вездесъщия в този двубой вратар Радослав Рашков.

В средата на полувремето пловдивчани се отчетоха с нови два пропуска. Първо Педро не успя да вкара топката, въпреки че тя бе поднесена на главата му в малкото наказателно поле. В тази ситуация с малко късмет Рашков успя да избие в корнер. В 27-ата минута Ромарио нацели напречната греда с удар от 25 метра.

Постепнно домакините се окопитиха и започнаха да организират добри атаки, но попадение до почивката не падна.

Станимир Стоилов вкара Томаш Иршак на почивката, но странно защо изкара централния нападател Луис Педро. Това се отрази на играта и гостите не успяха да създадат сериозно положение. За сметка на това играчите на Красимир Мечев се бранеха стабилно и опитваха бързи контраатаки, които в крайна сметка дадоха резултат.

В 76-ата минута Иван Вълчанов пое топката с гръб към вратата, премина през трима играчи на "Ботев" и с премерен удар по тревата от дъгата матира Стаховяк.

До края на срещата гостите не успяха да застрашат сериозно Рашков и си тръгнаха с наведени глави.

"Ботев" (Пловдив) е на 4-о място във временното класиране с 28 точки, колкото имат "Левски" и Локомотив (Пловдив). С победата пък Любимец събра 17 и се изкачи до 11-о място.

Срещата по минути - ТУК!

Любимец - "Ботев" 1:0

1:0 Иван Вълчанов (75)

ЛЮБИМЕЦ
: 12.Радослав Рашков, 5.Цветомир Панов, 17.Иван Вълчанов (86-28.Иван Минчев), 13.Величко Величков, 21.Секалариу, 14. Петър Стоянов (89-4.Стилиян Николов), 11.Славчо Шоколаров, 8.Майкъл Тевия, 7.Антон Огнянов, 15. Мауро Сантош, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Диян Вълков, 4.Стилиян Николов, 15.Тодор Колев, 28.Иван Минчев, Николай Колев, 20.Дончо Aтанасов, 19.Янко Ангелов
Треньор: Красимир Мечев

"БОТЕВ" (Пд):
1.Адам Стаховяк, 83.Сивард Спрокел, 26.Артур Енрике, 3.Елведин Джинич, 11.Йордан Христов, 88.Георги Сърмов, 17.Абел Анисе (68-18.Станислав Костов), 9.Луис Педро (46-16.Томаш Иршак), 22.Ромарио Кортзорг, 10.Вандер Виейра, 19.Иван Цветков
Резерви: 33.Росен Андонов, 5.Бобан Грънчаров, 16.Томаш Иршак, 28.Филип Филипов, 18.Станислав Костов, 15.Валери Домовчийски
Треньор: Станимир Стоилов