Черноморец победи Локомотив (Сф) с 2:1 в последния мач от днешната програма на 17-ия кръг в "А" група. На стадион "Лазур" в Бургас малцината зрители видяха нервен двубой, лишен от чисто футболни достойнства. През първото полувреме домакините имаха надмощие, но не успяха да преодолеят защитата на гостите. В 17-ата минута засече с глава центриране от корнер и само гредата спаси вратаря Валентин Галев.

Малко по-късно пък Гаел от Локомотив (бивш играч на “акулите”) беше изведен в добра позиция и стреля по диагонала, шутът премина покрай вратата. Секунди преди почивката бе извършена принудителна смяна в отбора на Черноморец. Венелин Филипов се контузи и трябваше да напусне терена, заменен от Крум Стоянов. Играта през второто полувреме беше доста по-интересна, а головите положения повече.

В 54-ата минута бившето крило на “железничарите” Николай Павлов се възползва от грешка на централния защитник Александър Бранеков, който буквално му подари топката. Бързакът влезе отляво в наказателното поле и със силен удар прати топката под гредата на Галев – 1:0! В 70-ата Локомотив изравни.

Резервата Седрик Базея засече центриране и след грешка на вратаря на домакините Янко Георгиев, който излезе неразчетено, прати топката в мрежата за 1:1. По този начин гигантът ознаменува дебюта си с червено-черната фланелка. Радостта на гостите беше твърде кратка. Поредното разбъркване в пеналта пред Галев доведе до втори гол за бургазлии. Амари завърши хладнокръвно триходова акция на домакините и им донесе изстраданата победа с 2:1! Това беше първи пълен успех за момчетата на Димитър Димитров-Херо, от бчлизо два месеца насам. За последно "акулите" биха аутсайдера Любимец на 14 септември с 2:1.

Черноморец - Локомотив (Сф) 2:1
1:0 Николай Павлов (54), 1:1 Седрик Базея (70), 2:1 Наджиб Амари (73)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Янко Георгиев, 8.Милен Гамаков, 10.Марко Родригес-Маркиньо, 13.Наджиб Амари, 14.Жереми Манзоро , 24.Мартин Кавдански (84 - 3. Траян Траянов), 23.Чико Гомес, 30.Лъчезар Балтанов, 44.Венелин Филипов (43 - 25.Крум Стоянов), 26. Павлов, 90.Петър Атанасов (75 - 14. Манзоро)
Резерви: 1.Ник Дашев, 7.Милчо Ангелов, 4. Ахмед Ахмедов
Треньор: Димитър Димитров

Локомотив (София):
84. Валентин Галев, 18. Александър Дюлгеров, 6. Александър Бранеков, 47. Милан Йованович (58-5. Марко Ранджелович), 3. Кристофър Матютю, 33. Том, 77. Даниел Пеев (57-91.Седрик Базея), 13. Сота (77 - 7.Искрен Писаров), 92. Гаел, 28.Маркиньос
Резерви: 1. Божидар Митрев, 24. Гаров, 14.Д. Илиев, 76. Крум Бибишков
Треньор: Стефан Генов