Славия записа лека и заслужена победа с 2:0 над бургаския Нефтохимик в среща от 17-ия кръг на "А" група. "Белите" категорично надиграха съперника и поведоха рано с гол на Чавдар Янков. Последваха още няколко добри атаки на столичани, но гол не падна, поне до 31-ата минута. Шалаев е Атанасов разиграха отляво, последва центриране, а Да Силва се разписа за 2:0.

Нефтохимик можеше да намали в последната минута на първата част, но ударът на Цонков бе избит от голлинията. През втората част Славия продължи да напада, но не успяваше да отбележи трети гол. Звездата на "Белите" Атанас Курдов се отчете с невероятен пропуск в последната минута, когато пропусна на празна врата.

Минути преди това гостите от Бургас останаха с човек по-малко след червен картон на Петър Димитров за нарушение и последвал протест. Славия се отдалечи от изпадащите и вече има 17 точки. Нефтохимик остана в последните 3 тима с 12.

СЛАВИЯ - НЕФТОХИМИК 2:0
1:0 Чардар Янков (3), 2:0 Фернандо Да Силва (31)

МАЧЪТ ПО МИНУТИ

Славия: Георги Петков, Радослав Димитров, Виктор Генев, Стефан Велков, Димо Атанасов, Олег Шалаев, Чавдар Янков (76 - Павле Попара), Галин Иванов, Янко Сандански, Фернандо Да Силва (Милен Василев 69), Петър Курдов (Радослав Василев 90)
Резерви: Емил Петров, Георги Пашов, Костадин Велков, Богомил Христов, Милен Василев, Павле Попара, Радослав Василев
Старши треньор: Милен Радуканов

Нефтохимик: Петър Денчев, Христо Лемперов (Диян Лефтеров 20), Юри Иванов, Петър Патев, Ивелин Янев, Цветелин Цонков, Коста Янев, Стамен Ангелов (Живко Петков 67), Емануил Манев, Деян Христов, Петър Димитров
Резерви: Пламен Колев, Мартин Сечков, Живко Петков, Деан Лефтеров, Михаел Орачев
Старши треньор: Атанас Атанасов