"Левски Бол" записа втората си победа в Суперлигата, след като в мач от трети кръг разгроми с 3:0 (25:17, 25:18, 25:21) като гост Славия в столичното дерби в зала "Христо Ботев". Дербито бе изгледано от националният селекционер Камило Плачи, който от няколко дни се завърна в България след кратка почивка в родната си Италия.

Играчите на Славия започнаха по-добре мача, но след втората техническа пауза настъпи истински срив в играта им. На сервис бе Златко Кьосев, а "Левски" реализира 12 поредни точки, за да поведе с 1:0.

Във втория гейм "Левски" продължи устрема си от края на първата част и направи сериозна разлика при 14:7. Докрая на гейма "сините" не изпуснаха инициативата и поведоха с 2:0.

В третия гейм "Левски" успя да се наложи и в крайна сметка да достигне до победата в мача.

Заради проблеми със състава на Славия като титуляр започна играещият треньор на тима Иван Димитров.