Фиорентина продължава на 1/16-финалите в Лига Европа след четвърта поредна победа в група “Е”. Италианците осъществиха късен обрат от 0:1 до 2:1 като гост на румънския Пандури. Клубът от северната ни съседка откри резултата с гол на Ерик в 32-ата минута. Едва четири минути преди края младият Ридер изравни резултата, а в последната минута испанският халф Борха Валеро донесе победата на Фиорентина.

В другия мач украинският Днепър също намери място на 1/16-финалите. Това стана факт след като тимът победи с 2:0 като домакин португалския Пасош де Ферейра и събра 9 точки. Головете за Днепър реализираха Матеус в 44-ата минута и Евхен Коноплянка в 67-ата.

След четвъртия кръг Фиорентина е лидер с 12 точки, Днепър е с 9, а само с по 1 точка са Пандури и Пасош де Ферейра./БЛИЦ