Испанският Валенсия записа трета поредна победа в група "А" на Лига Европа, след като обърна швейцарския Санкт Гален и победи с 3:2. След успеха Валенсия е лидер в групата с 9 точки, с 8 е Суонзи, на трето място е Санкт Гален с 3 точки, а последен е Кубан с Ивелин Попов само с 2 точки. Все още всички тимове имат шанс за класиране на елиминациите, включително и Кубан.

Валенсия изоставаше в резултата до 76-ата минута, но игра с човек повече от 56-ата, когато директен червен картон получи Филип Монтандон. За нарушението съдията даде дузпа за Валенсия, която обаче Жонас пропусна. В 25-ата минута треньорът на Валенсия Мирослав Джукич извърши принудителна смяна, на мястото на Картабия влезе Пабло Пиати. Именно Пиати откри резултата за гостите още в 30-ата минута, но само седем минути след това Стефан Бесле изравни. Швейцарците взеха аванс в резултата с попадение на Горан Каранович. Валенсия изравни след втори гол на Пиати в 76-ата минута, а победата донесе Каналес в 86-ата./БЛИЦ