Кубан Краснодар направи равенство 1:1 у дома срещу Суонзи в мач от група “А” на Лига Европа. Ивелин Попов игра цял мач за “жълто-зелените” и се отличи с решителна асистенция за изравняването на разултата в добавеното време. Попето подаде на Ибрахима Балде в 93-ата минута, който донесе точката на Кубан. Още в 9-ата минута гостите от Суонзи откриха резултата след гол на Вилфред Бони. След равенството футболистите и на двата отбора не бяха доволни. Гостите съжаляваха, че изпуснаха победата в последните секунди. Домакините спечелиха едва втора точка от четири мача и намалиха почти до невъзможност шансовете да прескочат групите. Кубан игра с човек по-малко след 75-ата минута. Втори жълт и съответно червен картон получи бразилецът Ксандао, който видя за първи път жълтия цвят на картона още в 1-ата минута.