Аякс победи трудно шотландския първенец Селтик с 1:0 в среща от четвъртия кръг на група „Н” в Шампионската лига и запази шансовете си за евентуално класиране на 1/8-финалите. Само преди две седмици грандът от Амстердам бе загубил с 1:2 при визитата си в Глазгоу.

Холандският шампион доминираше през първата част и само страхотните изяви на вратаря Фрейзър Форстър му попречиха да поведе в резултата. Пропуски за гранда от Амстердам направиха Денсвил и Сим де Йонг.

Натискът на Аякс даде резултат в 51-ата минута, когато след многоходова комбинация топката стигна до Ласе Шьоне, който остана сам срещу Форстър и не сгреши за 1:0. Гостите опитаха всичко по силите си, за да изравнят резултата до края на мача, но не успяха да го направят и играчите на Франк де Бур записаха първи успех в групата.

След победата си Аякс събра 4 точки в актива си и се изкачи на трето място в групата, само на точка зад втория Милан. Селтик е последен с 3 пункта, но също има своите шансове да се бори за втората позиция.

1:0 Ласе Шьоне (51

Аякс: Силесен, Блинд, Фелтман, Ван Рейн, Бойлесен, Денсвил, Шьоне, Сим де Йонг, Сереро (72 - Фишер), Клаасен (83 - Поулсен), Сигторсон (90 - Ван дер Хорн)
Треньор: Франк де Бур

Селтик: Форстър, Изагире, Малгрю, Лустиг, Амброуз, Ван Дайк, Комънс (81 - Пуки), Каял (77 - Ледли), Форест, Самарас, Стоукс (73 - Буригтер)
Треньор: Нийл Ленън