Наполи победи у дома Олимпик (Марсилия) с 3:2 в зрелищна среща от четвъртия кръг на група F в Шампионската лига и увеличи шансовете си за класиране на 1/8-финалите в турнира.

Марсилци изненадващо поведоха в 10-ата минута, когато Андре Аю се разписа с глава за 0:1. Радсотта на гостите не трая дълго, тъй като в 22-ата минута Гьокхан Инлер вкара впечатляващ гол с далечен удар от границата на наказателното поле – 1:1. Две минути по-късно Горан Пандев отклони топката към Гонсало Игуаин, който с воле препарира Стив Манданда за 2:1.

След почивката гостите тръгнаха смело в атака и в 64-ата минута Флориан Товен засече центриране на Димитри Пайе, за да изравни резултата - 2:2. Марсилци отново не се радваха дълго на гола си, тъй като в 75-ата минута Дрис Мертенс изведе чудесно Гонсало Игуаин, който не сгреши на празна врата за крайното 3:2.

С успеха си Наполи събра 9 точки, колкото има и лидерът Арсенал. Трети е Дортмунд с 6 пункта, а Марсилия заема последната четвърта позиция без спечелена точка. Наполи се нуждае от точка при визитата си на Дортмунд в следващия кръг, за да си гарантира участието в следващата фаза с по-добър баланс от мачовете си срещу вестфалци.

0:1 Андре Аю (10), 1:1 Гьокхан Инлер (22), Гонсало Игуаин (24), 2:2 Флориан Таувен (64), 3:2 Гонсало Игуаин (75)

Наполи: Пепе Рейна, Албиол, Фернандес, Джемайли (90 - Бехрами), Маджо, Инлер, Армеро, Пандев (66 - Хамшик), Игуаин, Мертенс (83 - Инсиние), Хосе Кайехон
Треньор: Рафаел Бенитес

Олимпик (Марсилия): Манданда, Морел, Диавара, Н'Кулу, Абдалах, Шейру, Валбуена (56 - Пайе), Ромао (83 - Лемина), Товен, Андре Аю, Джордан Аю (67 - Жиняк)
Треньор: Ели Боп