Челси отново победи Шалке 04 с 3:0 в среща от група Е на Шампионската лига. Само преди две седмици „сините” спечелиха със същия резултат в Гелзенкирхен, а сега го сториха и на своя „Стамфорд Бридж” в Лондон.

Домакините можеха да поведат още в 20-ата минута, когато Шюрле стреля от фаул и Хилдебранд се намеси решително, а след това топката се отби и от гредата. В 31-ата минута обаче стражът на гостите се засуети и бе притиснат от Самуел Ето`о, от чийто крак топката влезе във вратата за 1:0.

В 54-ата минута Челси стигна и до второ попадение и отново негов автор бе Ето`о, който получи пас от бразилеца Вилиан и прехвърлящ удар вкара за 2:0. Малко преди края в 83-ата минута и влезлият като резерва Демба Ба записа името си сред голмайсторите, след като получи подаване от Лампард и с воле оформи крайното 3:0.

След победата си Челси вече има 9 точки в актива си и излезе еднолично начело в групата. Шалке 04 остава на второто място с 6 пункта.

1:0 Самуел Ето'о (31), 2:0 Самуел Ето'о (54), 3:0 Демба Ба (83)

Челси: Чех, Тери, Кейхил, Иванович, Аспиликуета, Оби Микел, Вилиан, Рамирес, Оскар (81 - Лампард), Ето'о (77 - Демба Ба), Шюрле (78 - Де Бруйне)
Мениджър: Жозе Моуриньо

Шалке 04: Хилдебранд, Учида, Фукс (67 - Майер), Хьоведес, Матип, Джоунс, Кевин-Принс Боатенг (77 - Коласинац), Аого, Нойщетер, Дракслер (62 - Клеменс), Салай
Треньор: Йенс Келер