Барселона победи у дома Милан с 3:1 в среща от четвъртия кръг на група H и се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига. Лионел Меси вкара 2 гола и вече има 65 попадения в турнира, с 6 по-малко от Раул. Серхио Бускетс също се разписа за каталунците, а Жерард Пике си отбеляза автогол.

Каталунците доминираха през целия мач на „Камп Ноу” и бе въпрос само на време да поведат в резултата. Това се случи в 30-ата минута, когато аржентинската звезда Лионел Меси реализира хладнокръвно дузпа, отсъдена за нарушение на Абате срещу Неймар. Десет минути по-късно Шави центрира от пряк свободен удар, а оставеният непокрит Серхио Бускетс се разписа с глава за 2:0.

В добавеното време на първата част Кака нахлу отляво в наказателното поле на домакините и стреля от малък ъгъл, но топката рикошира в крака на Жерард Пике и влетя в мрежата на Виктор Валдес, който записа 108-и мач за Барса в турнира и подобри постижението от 107 срещи на легендарния немски вратар Оливер Кан. Валдес обаче е далеч за Икер Касияс, който има 132 мача в турнира.

След почивката каталунците продължиха да доминират и красив гол с пета на Меси бе отменен поради засада в 52-ата минута. Едва в 83-ата минута домакините стигнаха до ново попадение. Тогава Лионел Меси направи двойно подаване със Сеск Фабрегас и реализира за крайното 3:1. Аржентинецът вече има 65 гола в Шампионската лига, а пред него е единствено легендата на Реал (Мадрид) Раул със 71 попадения.

С успеха си Барса събра актив от 10 точки след 4 изиграни мача и вече е сигурен участник на 1/8-финалите в турнира. Милан остава на второ място с 5 пункта.

1:0 Лионел Меси (30-дузпа), 2:0 Серхио Бускетс (40), 2:1 Жерард Пике (45-автогол), 3:1 Лионел Меси (83)

Барселона: Виктор Валдес, Дани Алвес, Адриано Кореа, Пике, Масчерано, Иниеста (78 - Иниеста), Шави (88 - Сонг), Бускетс, Меси, Алексис Санчес, Неймар (85 - Педро)
Треньор: Херардо Мартино

Милан: Абиати, Мексес, Сапата, Абате, Кака (84 - Матри), Найджър де Йонг, Емануелсон, Монтоливо, Поли (74 - Бирса), Робиньо (46 - Балотели)
Треньор: Масимилиано Алегри