Базел с мъка се добра до 1:1 у дома срещу в среща от четвъртия кръг на група Е в Шампионската лига. Българският национал Иван Иванов игра цял мач за швейцарския шампион и получи жълт картон в 42-ата минута.

Единственото попадение за гостите реализира италианският нападател Федерико Пиовакари в 17-ата минута, когато се възползва от пас на поляка Лукаш Сукала.

Базел опита всичко по силите си да върне гола, но възпитаниците на Мурат Якин трудно намираха верния път към вратата на Татарушану. Все пак в първата минута от добавеното време на мача Валентин Щокер асистира на влезлия като резерва Джовани Сио, който оформи крайното 1:1.

След равенството Базел събра 5 точки и остава на третото място в групата. Стяуа е твърдо на последната позиция с едва 2 пункта.

0:1 Федерико Пиовакари (17), 1:1 Джовани Сио (90+1)

Базел: Зомер, Фозер, ИВАН ИВАНОВ, Шер, Джака, Делгадо (66 - Сио), Щокер, Серей Дие, Фабиан Фрай (78 - Диас), Мохамед Салах (84 - Деген), Щрелер
Треньор: Мурат Якин

Стяуа: Татарушану, Латовлевичи, Сукала, Георгиевски, Гардош, Танасе, Борчеану, Пинтили (46 - Филип), Станчиу (62 - Чипчиу), Адриан Попа, Пиовакари (76 - Капетанос)
Треньор: Лауренцио Регекампф