ФК Копенхаген спечели първата си победа в груповата фаза на Шампионската лига, след като в мач от Група “В” се наложи с 1:0 като домакин на Галатасарай.

Даниел Браатен вкара с пета единствения гол в мача в 6-ата минута. През втората част гостите имаха повече положения, но датският първенец удържа аванса си.

С този успех ФК Копенхаген се изравни с Галатасарай. Двата тима имат по четири точки и изостават на шест точки от лидера в групата Реал (Мадрид). Ювентус е последен с три точки.

1:0 Даниел Браатен (6)

ФК Копенхаген: Йохан Виланд, Ларс Якобсен, Пиер Бенгтсон, Олаф Мелберг, Рагнар Сигурдсон, Клаудемир (87-Георг Маграйтер), Томас Дилейни, Рурик Гисласон (56-Кристиан Боланос), Николай Йоргенсен, Даниел Браатен, Юсеф Туту (75-Томас Кристенсен)

Галатасарай: Ерай Ишджан, Орелиан Шеджу, Семих Кая (76-Умут Булут), Емануел Ебуе, Фелипе Мело, Айдън Йълмаз (62-Чейхун Гюлселам), Селчук Инан, Брума, Алберт Риера, Дидие Дрогба, Бурак Йълмаз (82-Нордин Амрабат)