Българският национал Георги Миланов и ЦСКА (Москва) претърпяха сериозна загуба при гостуването си на Манчестър Сити в Шампионската лига. “Арцейците” от руската столица отстъпиха с 2:5 при гостуването си на “гражданите” в мач от Група “D”.

Миланов игра през първото полувреме за ЦСКА (Москва), а на почивката беше заменен от Расмус Елм. Серхио Агуеро вкара два гола за домакините, а Алваро Негредо се отличи с хеттрик. Двата гола за гостите бяха реализирани от Сейду Думбия.

Агуеро даде аванс на Манчестър Сити още в 3-ата минута с точно изпълнена дузпа. Аржентинецът удвои в 20-ата минута, а десет минути по-късно асистира за първия гол на Негредо.

Думбия върна едно попадение в добавеното време на първата част, но Алваро Негредо възстанови аванса на тима си малко след почивката. В 72-ата минута Думбия беше точен от дузпа, а испанският нападател на Манчестър Сити оформи хеттрика си с попадение в добавеното време на мача.

С този успех “гражданите” си гарантираха едно от първите две места в групата и са сигурен участник на 1/8-финалите на Шампионската лига.

1:0 Серхио Агуеро (3-дузпа), 2:0 Серхио Агуеро (20), 3:0 Алваро Негредо (30), 3:1 Сейду Думбия (45+1), 4:1 Алваро Негредо (51), 4:2 Сейду Думбия (72-дузпа), 5:2 Алваро Негредо (90+2)

Манчестър Сити: Костел Пантилимон, Пабло Сабалета, Гаел Клиши, Мартин Демикелис, Матия Настасич, Самир Насри (76-Хесус Навас), Давид Силва (66-Александар Коларов), Фернандиньо (46-Джеймс Милнър), Яя Туре, Алваро Негредо, Серхио Агуеро

ЦСКА (Москва): Игор Акинфеев, Сергей Игашевич, Алексей Березуцки, Кирил Набабкин, Георги Шченников, Понтус Вернблум, Кейсуке Хонда (79-Витиньо), Зоран Тошич, Георги Миланов (46-Расмус Елм), Ахмед Муса (45-Стивен Цубер), Сейду Думбия