Германският и европейски клубен шампион Байерн продължава наказателната си серия в Шампионската лига. Баварците победиха Виктория (Пилзен) с 1:0 в мач от Група “D” на турнира. Единственото попадение в мача реализира резервата Марио Манджукич.

Така Байерн изравни рекорда на Барселона от девет поредни победи в Шампионската лига. Серията на каталунците продължи от 18 септември 2002 г. и продължи до 18 февруари 2003 г. Франк Рибери и Бастиан Швайнщайгер пък изравниха постижението на Дейвид Бекъм от 11 последователни успеха в турнира.

Домакините създодаха доста проблеми на тима на Пеп Гуардиола със стабилната си игра в защита. Играчите на Виктория (Пилзен) с дружни усилия удържаха нулевото равенство, като веднъж дори топката беше избита малко пред голлинията след удар на Даниел ван Буйтен.

Марио Манджукич, който се появи в игра през второто полувреме на мястото на Томас Мюлер, вкара единствения гол в мача в 65-ата минута. Хърватският нападател беше точен с глава след центриране на Филип Лам.

С този успех Байерн си гарантира участие на 1/8-финалите на Шампионската лига. Баварците са лидер в групата с 12 точки от 4 мача, на три пред Манчестър Сити. Двата тима се класираха за следващата фаза и трябва да определят победителя в групата. ЦСКА (Москва) и Виктория (Пилзен) ще спорят за третото мято, даващо право на участие в Лига Европа.

0:1 Марио Манджукич (65)

Виктория (Пилзен): Матуш Козачик, Роман Хубник (71-Радим Резник), Вацлав Прохазка, Франтишек Райторал, Мариан Чишовски, Томаш Хоржава, Павел Хорват, Милан Петържела, Даниел Коларж, Станислав Тецъл (87-Марек Бакош), Михал Дюриш (84-Мартин Поспишил)

Байерн: Мануел Нойер, Даниел ван Буйтен, Рафиня, Филип Лам, Диего Контенто, Франк Рибери, Марио Гьотце (87-Мичел Вайзер), Томас Мюлер (59-Марио Манджукич), Давид Алаба, Бастиан Швайнщайгер (59-Хавиер Мартинес), Тони Кроос