Локомотив (София) записа трета поредна домакинска победа, след като надделя с 1:0 над Любимец в "Надежда". Единственото попадение бе дело на обичайния заподозрян Маркиньос в началото на втората част. По този начин "железничарите" си отмъстиха за загубата в първата среща с 1:2.

Срещата мина под диктовката на домакините, които бяха по-активни и атакуваха по-настоятелно. гостите от своя страна отвърнаха с контраатаки, които обаче не застрашиха сериозно вратата на Локомотив.

Най-сериозното положение през първата част бе в 45-ата минута, когато Димитър Илиев пое топката, обърна се, шутира, но защитник изчисти от голлинията.

Още с първата си атака през втората част домакините все пак стигнаха до гол. Мунин опита да изчисти с глава топката при едно центриране, но я прати точно при Маркиньос, който без да се засуети реализира за 1:0.

До края на срещата на терена не се случи нищо запомнящо се и срещата приключи при този резултат.

С успеха столичните "железничари" се нареждат на 8-а позиция с 22 точки, на 3 след "Левски". Любимец пък е на 11-о място с 14 точки.

Локомотив (София) - Любимец 1:0
1:0 Маркиньос (46)

Срещата по минути:
2- Маркиньос излезе сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее
16- Тевия центрира, Будинов се опита да я засече с глава, но неуспешно
19- Удар на Том, но топката се удари в двама защитници и бе изчистена
27- Иван Минчев стреля от далеч и затруднява вратаря Галев, който с една ръка успя да избие топката
44- Бранител на гостите чисти топката от голлинията и запзва резилтата непременен

46-
topka.jpg ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ !!! Маркиньос бележи за "железничарите" с помоща на капитана на Любимец!
62-smqna.jpg Двойна смяна в Локомотив - Пеев и Илиев излизат, а на тяхно място влизат Писаров и Бибишков
64- Маркиньос стреля от фаул, но над вратата
71- Орлин Орлинов стреля, но я прати на около 30-40 сантиметра встрани от вратата на домакините
89- Вълчанов стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на Галев

ЛОКОМОТИВ (Сф): 84.Валентин Галев, 90.Милан Йованович, 6.Александър Бранеков, 3.Кристофър Матютю, 20.Александър Дюлгеров, 92.Гаел Нлундулу, 94.Азрак Махамат, 33.Том (82-5.Марко Ранджелович), 28.Маркиньос-к, 77.Даниел Пеев (62-7.Искрен Писаров), 14.Димитър Илиев (62-76.Крум Бибишков)
Резерви: 1.Божидар Митрев, 5.Марко Ранджелович, 7.Искрен Писаров, 13.Сота, 24.Илиян Гаров, 76.Крум Бибишков, 17.Тодор Христов
Треньор: Стефан Генов

ЛЮБИМЕЦ
: 12.Диян Вълков, 5.Цветомир Панов, 17.Иван Вълчанов, 15.Тодор Колев, 18.Илия Мунин, 8.Майкъл Тевия (64-30.Орлин Орлинов), 21. Секалариу (54- 20. Дончо Aтанасов), 14.Петър Стоянов, 11.Славчо Шоколаров, 28.Иван Минчев, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 22. Цветомир Цанков, 30.Орлин Орлинов, 20. Дончо Aтанасов, 77.Стойко Колев, 10.Валентин Веселинов
Треньор: Красимир Мечев