Симона Халеп се класира на финала на Турнира на шампионките след обрат над Ана Иванович. Румънката стигна до успеха с 2:6, 6:1, 6:3.

Иванович спечели първата част, след като взе пет поредни гейма, оказвайки се догонваща в резултата за 1:2. Халеп поиска медицинска помощ преди началото на втория гейм и това й се отрази добре.

Сръбкинята започна да прави грешки, а румънката без затруднения изравни резултата в мача. Ана Иванович отговори със силна игра в началото на третия сет, като поведе с 3:0. Халеп обаче спечели следващите шест гейма и се класира на финала.

Съперник на румънската тенисистка в спора за титлата ще бъде победителката от другия полуфинал, в който спорят Саманта Стоусър от Австралия и Анастасия Павлюченкова от Русия.