Академик (Свищов) изпусна два гола аванс и направи домакинско 2:2 с Пирин (Разлог) в мач от 12 кръг на „Б“ група. Така тимът от дунавския град няма загуба вече трети пореден мач за първенство и четвърти във всички турнири.

Домакините откриха резултата в 8-ата минута, когато Мартин Методиев засече центриране на Тодор Тодоров.

В 22-ата минута Академик получи право да изпълни дузпа, след като Тунтев игра с ръка при центриране. Десислав Русев беше точен от наказателния удар.
Пирин отговори с два бързи гола на Борис Кондев. Опитният играч се разписа в 30-ата минута, а минута по-късно изравни резултата.

През втората част нямаше много голови положения, но домакините можеха да стигнат до победата в добавеното време. Добри Петров прехвърли вратаря на гостите, но Димитър Наков успя да се върне и да изчисти с глава.