Лудогорец разби Славия с 4:0 на своя "Лудогорец Арена" в мач от 16-ия кръг на "А" група.

Двубоят в Разград започна вихрено и още в четвъртата минута Роман Безяк изведе домакините. Само две минути по-късно отново той получи хубав пас от Шоко и от въздуха направи 2:0. Лудогорец окончателно реши мача в 16-ата минута, когато резултатът стана 3:0. Автор на гола бе Марселиньо, който вкара след комбинация с Витиня.

До края на полувремето нов гол не падна, а втората част отново започна с натиск на домакините. Бурзорг и Безяк можеше да направят резултата 5:0 между 48-ата и 53-ата минута, но стреляха в тялото на вратаря на Славия - Стефано Кунчев.

Гол до края на мача все пак падна и той бе във вратата на Славия. В 71-ата минута Марселиньо отне топката по десния фланг и центрира на втора греда, а Даниел Абало засече топката с глава за 4:0.

Последваха няколко смени и за двата тима, между които и появата на Георги Терзиев.  Младият бранител дебютира за Лудогорец, след като няколко месеца лекува контузия и от трансфера си от Черноморец не бе играл за "орлите".

Лудогорец си върна първата позиция, повеждайки с три точки на Литекс, който по-рано днес загуби от "Ботев" с 1:2.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ ТУК !!!
ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 4:0
1:0 Роман Безяк (4), 2:0 Роман Безяк (6), 3:0 Марселиньо (16), 4:0 Даниел Абало (71)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Витиня, Шоко, Козмин Моци (Георги Терзиев), Светослав Дяков, Мичел Бургзорг, Фабио Ешпиньо, Марселиньо (Кишада), Даниел Абало, Върджил Мисиджан (Михаил Александров), Роман Безяк
Резерви: Иван Чворович, Георги Терзиев, Александър Александров, Ернандес, Бакалов, Стоянов, Кишада
Старши треньор: Стойчо Стоев

СЛАВИЯ: Стефано Кунчев, Живко Атанасов, Виктор Генев, Стефан Велков, Радослав Димитров, Олег Шалаев, Янко Сандански, Павле Попара (Богомил Христов), Галин Иванов, Фернандо Дос Сантос (Александър Александров), Атанас Курдов (Радослав Василев)
Резерви: Петров, Пашов, К.Велков,Александър Александров, Богомил Христов, Карабельов, Радослав Василев
Старши треньор: Милен Радуканов

Стадион: "Лудогорец Арена"
Жълти картони: Фернандо Дос Сантос, Димо Атанасов (Славия), Мичел Бурзорг (Лудогорец)