Нюкасъл загуби у дома от Манчестър Сити с 0:2 след продължения в осминафинална среща от турнира за Купата на Лигата.

През първата част Нюкасъл доминираше, но пропуски направиха Сисоко, Сисе и Тиоте. Гостите предимно се бранеха и рядко отправяха удари. Стеван Йоветич се контузи в първите минути на двубоя и бе заменен от Алваро Негредо.

Втората част също не донесе попадения и двата тима трябваше да решат спора в продълженията. В тях класата на Сити си каза думата. В 99-ата минута Един Джеко с пас по земя намери Негредо в малкия пеналт и бившият таран на Севиля се разписа за 0:1. Домакините бяха в шок и 105-ата минута получиха втори удар, след като Милнър изведе Джеко на позиция очи в очи с Крул и босненският национал оформи крайното 0:2.

До края на срещата „гражданите” доминираха и не оставиха шансове на Нюкасъл да се върне в мача. Така възпитаниците на Мануел Пелегрини се класираха на четвъртфинал в турнира за Купата на Лигата.